Comunica experienta
MonitorulJuridic.ro
ORDIN nr. 528 din 26 iulie 2006 pentru modificarea Ordinului ministrului agriculturii, padurilor si dezvoltarii rurale nr. 219/2006 privind aprobarea sumelor pe speciile de animale pentru care se acorda subventii in conformitate cu prevederile Hotararii Guvernului nr. 1.853/2005 privind sprijinul direct al statului prin acordarea de subventii, in anul 2006, producatorilor agricoli din sectorul animalier si din sectorul piscicol
EMITENT: MINISTERUL AGRICULTURII, PADURILOR SI DEZVOLTARII RURALE PUBLICAT: MONITORUL OFICIAL nr. 669 din 3 august 2006
Având în vedere prevederile <>art. 10 din Hotãrârea Guvernului nr. 1.853/2005 privind sprijinul direct al statului prin acordarea de subvenţii, în anul 2006, producãtorilor agricoli din sectorul animalier şi din sectorul piscicol, cu modificãrile şi completãrile ulterioare,
în baza Referatului Direcţiei de creştere a animalelor şi produse animaliere nr. 100.900/2006,
în temeiul <>Hotãrârii Guvernului nr. 155/2005 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Agriculturii, Pãdurilor şi Dezvoltãrii Rurale, cu modificãrile şi completãrile ulterioare,
ministrul agriculturii, pãdurilor şi dezvoltãrii rurale emite urmãtorul ordin:
ART. I
<>Ordinul ministrului agriculturii, pãdurilor şi dezvoltãrii rurale nr. 219/2006 privind aprobarea sumelor pe speciile de animale pentru care se acordã subvenţii în conformitate cu prevederile <>Hotãrârii Guvernului nr. 1.853/2005 privind sprijinul direct al statului prin acordarea de subvenţii, în anul 2006, producãtorilor agricoli din sectorul animalier şi din sectorul piscicol, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 292 din 31 martie 2006, se modificã dupã cum urmeazã:
1. Articolul 2 va avea urmãtorul cuprins:
"Art. 2. - Valoarea totalã a subvenţiilor pentru producãtorii agricoli, crescãtori de vaci de lapte şi/sau bivoliţe, prevãzute la <>art. 2, 2^1 şi 2^2 din Hotãrârea Guvernului nr. 1.853/2005 , cu modificãrile şi completãrile ulterioare, este de 200.000 mii lei."
2. Articolul 3 va avea urmãtorul cuprins:
"Art. 3. - Valoarea totalã a subvenţiilor pentru producãtorii agricoli, crescãtori de porcine, prevãzute la <>art. 3 şi 4 din Hotãrârea Guvernului nr. 1.853/2005 , cu modificãrile şi completãrile ulterioare, este de 96.000 mii lei."
ART. II
Prezentul ordin va fi publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I.
Ministrul agriculturii, pãdurilor şi dezvoltãrii rurale,
Gheorghe Flutur
Bucureşti, 26 iulie 2006.
Nr. 528.
----
Newsletter GRATUIT
Aboneaza-te si primesti zilnic Monitorul Oficial pe email
Comentarii
Fii primul care comenteaza.
MonitorulJuridic.ro este un proiect: